Przejdź do treści
Strona główna » Poradnik o upadłości konsumenckiej i oddłużaniu » Wniosek o zamknięcie konta bankowego – wzór

Wniosek o zamknięcie konta bankowego – wzór

Wniosek o zamknięcie konta bankowego może okazać się bardzo pomocny w czasie postępowania upadłościowego oraz po nim. Wniosek ten można wykorzystać celem np. anulowania opłat naliczonych za prowadzenie konta, których bank domaga się za czas przed ogłoszeniem upadłości lub w trakcie niej.

Wniosek o zamknięcie konta bankowego - wzór

Jeden z moich kursantów w 2012 roku miał konto w Skoku. Przestał go używać wskutek zajęcia go przez komornika. Nie pilnował już tego konta, a przez kilka lat naliczono mu kilkaset złotych opłat za prowadzenie (od 2012 do 2020r).

W sprawie upadłościowej Skok został wskazany jako wierzyciel i nie wnosił on zażalenia po umorzeniu zobowiązań kursanta bez ustalania planu spłaty wierzycieli. Dlatego udał się on do Skok sprawdzić jak sprawa wygląda. Okazało się, że Skok nie anulował opłat za prowadzenie jego konta pomimo ogłoszenia upadłości. Dlatego na miejscu w oddziale napisał on wniosek o zamknięcie tegoż konta. Do wniosku tego, załączył postanowienia sądu o ogłoszeniu upadłości i umorzeniu zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli. Niestety wniosek ten pozostał bez odpowiedzi. W związku z czym zostało skierowane do Skok kolejne pismo (wzór, o którym tutaj mowa).

Wzór wniosku o zamknięcie konta bankowego jest dostępny w kursie:  👉 Inne dokumenty potrzebne przy upadłości

W piśmie tym po raz kolejny Skok został poinformowany o obu postanowieniach sądu (ogłoszenie upadłości i umorzenie zobowiązań), do których powinien się zastosować. Pismo to zawierało również kolejny wniosek o zamknięcie konta oraz prośbę o odpowiedź. Niestety żadna odpowiedź ze SKOK nie nadeszła i nie było z jego strony żadnej reakcji.

Być może znajdziesz się w podobnej sytuacji. Jeżeli tak się stanie, to możesz wykorzystać wniosek o zamknięcie konta bankowego.

Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, zdecydowanie powinieneś sprawdzić, jak wygląda sytuacja na Twoich kontach i podjąć ewentualne działania.

Zobacz jak wygląda przykładowy wzór dokumentu z kursu z informacjami, wskazówkami, poradami, ostrzeżeniami oraz wyjaśnieniami
👉 Kliknij i pobierz za darmo wzór pisma przewodniego do wniosku o ogłoszenie upadłości

Załączniki do wniosku o zamknięcie konta bankowego

Wysyłając taki wniosek do SKOK lub banku powinieneś do niego załączyć:

  1. Zawiadomienie o zmianie adresu zamieszkania oraz korespondencyjnego (o ile taka zmiana nastąpiła).
  2. Kopia postanowienia Sądu o ogłoszeniu upadłości.
  3. Kopia postanowienia Sądu o umorzeniu wszystkich zobowiązań powstałych przed ogłoszeniem upadłości bez ustalania planu spłaty wierzycieli.
  4. Kopia postanowienia Sądu o wykreśleniu z Rejestru Dłużników Niewypłacalnych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.