Przejdź do treści
Strona główna » Poradnik o upadłości konsumenckiej i oddłużaniu » Wniosek o wydanie prawomocnego postanowienia sądu – wzór

Wniosek o wydanie prawomocnego postanowienia sądu – wzór

 

Aby uzyskać odpis prawomocnego postanowienia sądu w sprawie upadłościowej, należy złożyć wniosek w tym przedmiocie. Można to zrobić osobiście w biurze podawczym sądu, przed którym toczyło się postępowanie lub wysłać za pośrednictwem poczty.

Wniosek o wydanie prawomocnego postanowienia sądu wzór

Wniosek o wydanie postanowienia sądu wraz z uzasadnieniem możesz złożyć zaraz po 2 rozprawie dotyczącej ustanowienia lub nie planu spłaty wierzycieli. Składając taki wniosek w sytuacji, kiedy sąd umorzy wszystkie Twoje zobowiązania bez ustalania planu spłaty wierzycieli, uzyskasz wszystkie informacje na ten temat wraz z pisemnym uzasadnieniem decyzji sądu.

Jeżeli plan spłaty zostanie ustanowiony, to wniosek taki również powinieneś złożyć. Otrzymując w odpowiedzi decyzję sądu wraz z uzasadnieniem, będziesz precyzyjne wiedział, od czego się odwołać. Od decyzji sądu dotyczącej ustalenia planu spłaty odwołujesz się, składając “Zażalenie na postanowienie o ustaleniu planu spłaty wierzycieli”. Zażalenie to jest dostępne w kursie: Wniosek o umorzenie planu spłaty wierzycieli – kurs jak przygotować + wzory dokumentów.

Możesz nawet przygotować taki wniosek wcześniej i złożyć w kancelarii sądu w dzień rozprawy (tuż po niej).

Wzór pisma do sądu o wydanie prawomocnego postanowienia jest dostępny w kursie: 👉 Inne dokumenty potrzebne przy upadłości.

Prawomocne postanowienie sądu możesz otrzymać nawet na e-mail

Sąd zgodnie z Dz.U.2014.101 art. 149 (1) może dostarczyć Ci postanowienie w uproszczonej formie doręczenia, niż za pośrednictwem poczty, a mianowicie na maila, telefon, a nawet faks. We wniosku możesz wskazać w tym celu numer telefonu, adres mailowy, czy numer faksu. Jednakże w wielu sytuacjach możesz być poproszony o okazanie oryginału postanowienia sądu, dlatego sugeruję tradycyjne rozwiązanie w formie pisemnej dostarczone drogą pocztową.

Opłaty za wniosek o wydanie prawomocnego postanowienia sądu

W sprawach upadłościowych wniosek o wydanie prawomocnego postanowienia sądu jest zwolniony z opłat.

Zobacz jak wygląda przykładowy wzór dokumentu z kursu z informacjami, wskazówkami, poradami, ostrzeżeniami oraz wyjaśnieniami
👉 Kliknij i pobierz za darmo wzór pisma przewodniego do wniosku o ogłoszenie upadłości

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.