Strona główna » Poradnik o upadłości konsumenckiej i oddłużaniu » Upadłość konsumencka – koszty usług adwokata

Upadłość konsumencka – koszty usług adwokata

Upadłość konsumencka - koszty usług adwokata

Ile kosztuje zastępstwo procesowe

Zastępstwo procesowe to nic innego jak poprowadzenie Twojej sprawy upadłościowej przez kancelarię prawną, adwokata, czy radcę prawnego. Trzeba tutaj rozgraniczyć koszt przygotowania wniosku o ogłoszenie upadłości z kosztem poprowadzenia całej sprawy przez specjalistę. Koszt przygotowania wniosku o ogłoszenie upadłości opiszę w kolejnym wpisie. Tutaj zajmiemy się pełnym zastępstwem procesowym.

Koszty usług adwokata, radcy prawnego lub kancelarii prawnej

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego, to poza kosztem sporządzenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, dojdzie jeszcze koszt honorarium prawnika. Takie honorarium jest ustalane w sposób indywidualny.

Nie tylko skomplikowanie Twojej sprawy

Na koszt wpływa nie tylko stopień skomplikowania Twojej sprawy. Ważną rolę odgrywa też wielkość i renoma kancelarii, stopień jej wyspecjalizowania w postępowaniach upadłościowych, a nawet miejscowość, w której się ona mieści.

Wielkość i renoma kancelarii

Wiadome jest, że usługi większych bardziej renomowanych kancelarii będą droższe niż mniejszych, czy też mniej renomowanych.

Stopień wyspecjalizowania kancelarii

Koszt usług adwokackich może też zależeć od stopnia wyspecjalizowania danej kancelarii w prowadzeniu postępowań upadłościowych.

Wielkość miejscowości też ma znaczenie

Spore znaczenie dla kosztów ma też wielkość miejscowości, w które znajduje się kancelaria. Te z mniejszych miejscowości są z reguły tańsze niż te z większych.

Ile zatem wynoszą koszty usług adwokata?

W zależności od wyżej wymienionych czynników mogą one wynieść od 2000 zł do nawet 5000 zł w wyspecjalizowanej kancelarii. Są to bardzo drogie usługi, przy których często cena nie idzie za jakością obsługi i profesjonalizmem. Nie da się ukryć, że bardzo mało kancelarii specjalizuje się w prowadzeniu postępowań upadłościowych. Ich udział procentowy w ogólnej liczbie postępować sądowych jest bardzo niski. Sprawy rodzinne, rozwodowe, czy gospodarcze występują najczęściej.

Jednakże popyt rodzi podaż. Dlatego wiele kancelarii niewyspecjalizowanych w prowadzeniu postępowań upadłościowych oferuje również swoje usługi i w tym zakresie. W takich właśnie przypadkach cena nie idzie w parze z profesjonalizmem.

Czy korzystać z zastępstwa procesowego?

W mojej ocenie jest to wręcz niewskazane i może doprowadzić do zablokowania możliwości umorzenia wszystkich zadłużeń. W takiej sytuacji zostanie ustalony plan spłaty, a przecież nie tego oczekujesz od upadłości konsumenckiej.

Dlaczego nie należy korzystać z usług kancelarii prawnej, adwokata, czy radcy prawnego opisuję dokładnie 👉 TUTAJ.

Pamiętaj jednak, że jeżeli już zdecydujesz się na pomoc prawnika w przeprowadzeniu postępowania upadłościowego, to koniecznie skorzystaj z usług kancelarii specjalizującej się w upadłości konsumenckiej. Przypominam Ci tutaj, że naprawdę nieliczne kancelarie, prawnicy i radcy specjalizują się w upadłości konsumenckiej, gdyż to bardzo wąska dziedzina specjalizacji prawniczej.

Kup mój kurs i zaoszczędź na kosztach kancelarii prawnej nawet 10.000 zł!  👇

2 komentarze do “Upadłość konsumencka – koszty usług adwokata”

  1. Zastanawialam sie nad upadloscia i poszlam do kancelarii. Tak mi zaspiewali ze przestalam o niej myslec. Zle tutaj piszecie bo mieszkam w malym miasteczku i chcieli az 4tysiace.

    1. Tak jak napisałem powyżej, cena usług adwokata zależy od różnych czynników. Być może w Pani miejscowości nie mają konkurencji i dyktują ceny? Tego nie wiem. O upadłości może Pani zacząć znów myśleć na spokojnie. Polecam moje kursy upadłości. O ile Pani ich nie przeglądała, zapraszam do zakładki „Kursy upadłości e-sklep”.
      Polecam też zapoznać się z artykułem, w którym wyjaśniam, dlaczego wręcz nie powinno się korzystać z usług adwokata w sprawie upadłościowej: https://jak-oglosic-upadlosc-konsumencka.pl/dlaczego-upadlosc-konsumencka-bez-adwokata/.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.