Strona główna » Poradnik o upadłości konsumenckiej i oddłużaniu » Tkwij dalej w długach… płacz i narzekaj wciąż nic nie robiąc…

Tkwij dalej w długach… płacz i narzekaj wciąż nic nie robiąc…

Tkwij dalej w długach

Tkwij dalej w długach… płacz i narzekaj wciąż nic nie robiąc… albo…

Jedni siedzą i płaczą nas swym losem zadłużonego wciąż nic nie robiąc. Inni podejmują walkę ze swoimi długami. Do której grupy Ty należysz?

Jesteś kowalem własnego losu!

Ty podejmujesz decyzje i Ty za nie odpowiadasz, bo to twoje życie. To samo dotyczy twoich długów. Sprawa się jednak komplikuje w sytuacji kiedy masz rodzinę. Wówczas podejmowane przez ciebie decyzje mają na nią bezpośredni wpływ. Reperkusje twoich błędnych decyzji uderzają w was wszystkich.

Nie radzisz Sobie ze spłatą zobowiązań lub przestałeś je całkiem spłacać?

Można walczyć z długami w różny sposób. Można spróbować negocjacji z komornikiem. Jeżeli dług jest niewielki, można zacisnąć pasa i powoli go spłacić. Co natomiast zrobić w sytuacji kiedy pomimo wszelkich starań nie spłaca się nawet odsetek? W tej sytuacji twoje walka z długami staje się nie dość, że syzyfowa, to ponadto bezcelowa.

Zamiast walki z długami przypominającej walkę z wiatrakami, pomyśl o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.

Czy wiesz, że dzięki niej możesz skutecznie się oddłużyć i wierz mi, że dasz radę!

Musisz dojrzeć do decyzji o podjęciu walki z długami

Tkwienie w długach, to jak życie z alkoholikiem. Po pewnym czasie stajesz się współuzależnionym. Tak jak dojrzewasz do decyzji o odejściu od alkoholika, tak musisz dojrzeć do decyzji o odejściu od długów. Kiedy jesteś zadłużonym od dłuższego czasu, to przyzwyczajasz się do tego stanu. Wykonujesz tylko drobne ruchy obronne przed komornikiem. Poza tym tkwisz w stanie niewiary w możliwość pozbycia się wszystkich zadłużeń. Musi się zdarzyć coś, co pchnie Cię do działania. Taka drobna iskra, która zapali lont.

Następnie musisz tę walkę podjąć

Walka jest jak najbardziej potrzebna, jednakże powinieneś:

  • walczyć z długami mądrze, a nie ciężko,
  • nie walczyć z długami na oślep,
  • nie szukać cudownych pożyczek oddłużeniowych (w ten sposób tylko powiększysz dług i jedynie przesuniesz w czasie konieczność jego spłaty,
  • zapomnieć o darmowych rozwiązaniach, jak np. darmowa pomoc prawna świadczona w odpowiednich punktach, najczęściej przez studentów prawa, którzy o upadłości mają blade pojęcie.

Co powinieneś zrobić?

Przede wszystkim powinieneś uwierzyć we własne siły. Powinieneś też wiedzieć, że sądy są bardzo przychylne osobom ogłaszającym upadłość (więcej o tym dowiesz się TUTAJ).

Skorzystaj z gotowego rozwiązania, które Ci proponuję

Chciałbyś wiedzieć jak przejść postępowanie upadłościowe? Nurtuje Cię wiele pytań i wątpliwości z nim związanych? Szukasz pomocy i odpowiedzi na nie? Odwiedziłeś wiele kancelarii i wykonałeś wiele telefonów, lecz nikt nie potrafi Ci doradzić i odpowiedzieć na pytania…

Nie musisz poświęcać mnóstwa czasu, żeby dowiedzieć się wszystkiego, co pozwoli Ci na samodzielne ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Dostajesz ode mnie całą potrzebną wiedzę i dokumenty dosłownie na tacy. Wykorzystaj to! Zawalcz o przyszłość Swoją i bliskich! Stań się wolnym człowiekiem i rozpocznij nowe życie bez długów z czystą kartą.

Z moim kursem upadłość konsumencka będzie dla Ciebie łatwiejsza, niż myślisz. Zacznij walkę ze Swoimi długami i zawalcz o lepsze jutro dla Siebie i Swoich bliskich!


Od czego zacząć? Wybierz kurs w kolumnie po prawej stronie (Dostępne kursy) lub przejdź do sklepu, klikając poniższy przycisk. 👇

2 komentarze do “Tkwij dalej w długach… płacz i narzekaj wciąż nic nie robiąc…”

  1. Ja tak miałam. Byłam po uszy zadłużona i bałam się pójść do sądu. Bałam się upadłości, tego co będzie w jej trakcie i po niej. Do sądu szłam jak na skazanie. Nie było tak źle i zupełnie niepotrzebnie się tak bałam. Jestem po upadłości nie było tak źle tylko dostałam 3 lata planu spłaty wierzycieli po 50 złotych miesięcznie to nie mogę narzekać.

    1. Zgadza się. Nie ma Pani powodów do narzekania. Jednakże nawet te 50 zł przez 3 lata daje 1800 zł. Dlatego każdemu powtarzam, że należy się skupić na tym, żeby uzyskać umorzenie planu spłaty wierzycieli. Do tego trzeba jednak od początku odpowiednio wszystko przygotowywać i opisywać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.