Strona główna » Poradnik o upadłości konsumenckiej i oddłużaniu » Dlaczego upadłość konsumencka bez adwokata?

Dlaczego upadłość konsumencka bez adwokata?

Dlaczego upadłość konsumencka bez adwokata

Dlaczego to takie ważne, żeby występować w sprawie upadłościowej samodzielnie bez udziału adwokata, prawnika, kancelarii prawnej?

Ponieważ w całej sprawie o ogłoszenie upadłości najważniejsze jest umorzenie wszystkich zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli!

Z kolei umorzenie zobowiązań upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli jest uzasadnione względami słuszności lub względami humanitarnymi. Te względy to także Twoja  sytuacja finansowa.

Dodam tutaj, że sądy są przychylne upadającym i stawiają ich dobro ponad dobrem wierzycieli. Przeczytasz o tym więcej w odrębnym wpisie – TUTAJ.

Umorzenie zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli przeprowadza się tylko wtedy, gdy Twoja osobista sytuacja w oczywisty sposób wskazuje, że jesteś trwale niezdolny do dokonywania jakichkolwiek spłat w ramach planu spłaty wierzycieli.

Korzystając z usług kancelarii prawnej, które potrafią kosztować nawet 5 000 zł i więcej, jak chcesz przekonać sąd, że nie stać Cię na jakiekolwiek spłaty w ramach planu spłaty wierzycieli? Powiesz, że rodzina Ci pomaga? Jeżeli tak, to możesz usłyszeć w odpowiedzi, że skoro tak to pomoże i w spłacie planu spłaty wierzycieli…

W sytuacji kiedy będziesz reprezentowany przez adwokata sąd najprawdopodobniej ustali plan spłaty wierzycieli.

Plan spłaty wierzycieli

Może on być ustalony na czas:

• do 36 miesięcy w sytuacji, gdy Twoja gdy niewypłacalność nie wynika z niskiej moralności płatniczej,
• od 36 do 84 miesięcy (7 lat) w sytuacji kiedy doprowadziłeś do swojej niewypłacalności lub istotnie zwiększyłeś jej stopień umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa.

Z kolei wysokość planu spłaty jest uzależniona nie tylko od Twoich obecnych zarobków, ale i potencjalnych możliwości zarobkowych. Dlatego rata miesięczna planu spłaty może wynieść 100 zł, 500 zł, jak i 1 000 zł czy więcej.

Jest zatem, o co się starać, prawda?

Mam nadzieję, że już wiesz, dlaczego powinieneś sam występować przed sądem.

Kolejny czynnik przemawiającym za opcją „bez”

Koszt usług kancelarii prawnej. Nie są to małe kwoty:

100-200 zł – koszt pierwszej rozmowy u adwokata.
200-400 zł – koszt rozpoznania Twojej sprawy przez adwokata.
300-600 zł – koszt przygotowania wniosku o upadłość konsumencką.
2000-10.000 zł – koszt poprowadzenia Twojej sprawy przez adwokata.

Taka usługa może Cię zatem kosztować 2000 (rzadko), najczęściej jest to 5000 zł, a nawet 10.000 zł! Więcej o kosztach tych usług piszę 👉 TUTAJ.

Nie chcesz tyle przepłacając, lub nie stać Cię na taki wydatek? Wybierz kurs, a upadłość konsumencka będzie cię kosztowała tylko jego cenę plus 30 zł kosztów sądowych za złożenie wniosku. 👇

2 komentarze do “Dlaczego upadłość konsumencka bez adwokata?”

  1. Przeczytałem i w sumie racja z tym adwokatem. Nie dosc że kosztuje to jeszcze wiecej zaszkodzi niż pomoże. Ile dokłądnie oni chcą za upadłość?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.